scorecardresearch

Erdoğan bu kez diplomatlara çattı!

190 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün MİT TIR’ları davasının ilk duruşmasına katılan yabancı diplomatlara, “Siz kimsiniz ya? Ne işiniz var orada?” dedikten sonra diplomasiye ve diplomatlara yepyeni sınırlar çizdi: “Diplomasinin de bir adabı var. Burası senin ülken değil, Türkiye. Sen konsolosluk sınırları içinde veya konsolosluk sınırları içerisinde hareket edebilirsin. Diğerleri izne tabidir. Bunlar kalkıp bu ülkenin içerisinde bir gövde gösterisini yapabilecek kadar haddi tecavüz edebiliyorlar.”

Sözlerini, “Oynanan oyunun tarzını göstermesi bakımından bu çok önemli” diye sürdüren Erdoğan şöyle bağladı: “Demokrasi, insan hakları, özgürlük, seçim laflarını dillerinden düşürmeyenlerin, halkın desteğini alarak iş başına gelenlerle darbeciler karşı karşıya geldiğinde tercihlerinin hangisinden yana olduğunu hep birlikte takip ediyoruz, görüyoruz.”

Erdoğan ve MİT dün başlayan davaya müdahil olmuştu. Cumhurbaşkanı, söz konusu haberler yayınlandığında da Dündar için, “Bedelini ödeyecek, öyle bırakmam onu…” demişti.
Etiketler